Sobota 25. máj 2024

Chcete ako dobrovoľníci pomáhať milosrdným bratom v ich nemocnici?

Pre záujemcov o dobrovoľníctvo  v našej  nemocnici

Prečo by som sa mal/a stať dobrovoľníkom/dobrovoľníčkou?

Určite ste už počuli veľa o tom, ako systém v krajine nefunguje, ako je všetko nanič, že o „tieto“ veci by sa mal starať štát, samospráva, mesto, miestna časť... Avšak určite vás už nadchla nejaká vec, ktorá vo vašom okolí zlepšuje kvalitu života, teší, či len ulahodí oku, no možno ani netušíte, že za tým stojí niekto, kto pomohol dobrej veci úplne dobrovoľne. Každý jeden z nás je strojcom svojho šťastia a je tvorcom udalostí vo svojom okolí. Aj malým zapojením sa do aktivít pomáhate zlepšovať, skrášľovať, či zdokonaľovať fungovanie okolo seba. Rozhliadnite sa. Žijeme na takom mieste, aké si vytvoríme. Pocit, že ste urobili niečo navyše, niečo užitočné nielen pre seba, ale i pre druhých, spokojnosť a myšlienka na to, že ste v živote prispeli k dôležitým veciam v spoločnosti, vás bude hriať pri srdci.

 

Koľko času potrebujem, ak sa chcem stať dobrovoľníkom/dobrovoľníčkou?

Všetko závisí od vašej chuti a časových možností. Existujú jednorazové dobrovoľnícke činnosti, ale aj dlhodobé, ktorým sa môžete venovať pravidelne pár hodín či dní v týždni. To, koľko času venujete, závisí len od vašich možností. Každý z nás vie ponúknuť len toľko, koľko môže. A mnohokrát stačí naozaj máličko.

 

A čo z toho budem mať?

Ľudia sa stávajú dobrovoľníkmi či dobrovoľníčkami z rôznych dôvodov. Veľkou odmenou je pocit, že pomáhate iným alebo zlepšujete život vôkol seba, ale tým prínosy takejto činnosti nekončia. Vďaka dobrovoľníctvu môžete získať zručnosti potrebné pre vaše lepšie uplatnenie sa, rozšíriť si okruh kontaktov, zvýšiť svoju sebadôveru, cítiť, že ste potrebný. Okrem toho, že niekomu pomôžete, si zároveň môžete zvýšiť svoje šance vrátiť sa napr. na trh práce, posunúť sa v profesionálnom raste alebo si rozšíriť okruh priateľov.

 

Potrebujem špeciálne vzdelanie?

Vo všeobecnosti nie, nezáleží na tom, aké vzdelanie ste dosiahli. Existujú však dobrovoľnícke ponuky, na ktoré potrebujete isté schopnosti a vedomosti, ktoré však môžu súvisieť skôr s hodnotovou orientáciou, charakterovými vlastnosťami. Špecializované činnosti vyžadujúce si konkrétny druh vzdelania, bývajú v dobrovoľníckych ponukách uvedené.

 

Ak budem „dobrovoľníčiť", neprídem napríklad o podporu v nezamestnanosti?

Nie. Je však potrebné, aby ste si neprestali hľadať prácu.

 

Chcete byť dobrovoľníkom v našej nemocnici?

Radi by ste venovali svoj čas, talenty, vôľu a dobrý skutok niekomu, kto to potrebuje? Túžite prejavovať milosrdenstvo chorým a trpiacim? Môžete sa stať dobrovoľníkom v našej Univerzitnej nemocnici s poliklinikou milosrdných bratov  v Bratislave.

 

Kontaktujte nás! Napíšte nám o sebe alebo zavolajte.  Radi sa s Vami porozprávame o tejto službe, o tom, ako nám môžete pomáhať.

 

Kontakt:

Milosrdní bratia

prior  Richard Jombík OH

Námestie SNP 11
811 06 Bratislava
Tel.: 02 / 5788 7777

 

 

Spracované podľa web portálu:  http://www.centrumdobrovolnictva.sk/

Foto: A. Eliášová (na snímke  Jeden z našich aktívnych dobrovoľníkov, pán Pavel s pacientkou na oddelení pre dlhodobo chorých).

Hospitálska rehoľa sv. Jána z Boha - Majetková správa rehole
Námestie SNP 11
81106 Bratislava
Telefón: +421 2 578 87 434

HOSPITÁLSKA REHOĽA SV. JÁNA Z BOHA

Milosrdní bratia

Námestie SNP 11

SK-811 06 Bratislava

Tel: 00421/(0)2/57 88 7777

Zobrazenie:
https://www.milosrdni.eu/